Oklejanie automobilu folią – jak to zrobić?

Oklejanie automobilu folią – jak to poczynić?

Oklejanie wozów folią jest względnie najnowszym na lokalnym rynku trybem na ubezpieczenie i wariację odcienia lakieru. Największą renomę zyskało pośród instytucji posiadających sporą flotyllę jako metoda ujednolicenia aut czy też pomieszczenia na nich treści reklamowych.

Więcej i więcej banalnych posiadaczów automobili planuje na ich oklejenie. Dostarcza to duże możliwości na radykalne przemiany, bez konieczności nanoszenia nowego lakieru na kompletne auto albo jego fragmenty. Dlaczego wskazane jest to uczynić? Jak powinien przebiegać proces pobierania folii i jak hołubić o osłonkę na przestrzeni jej używania?
Pozytywnej strony obklejenia automobilu folią

Korzyści z obklejenia auta z wykorzystaniem folii istnieje dużo. Jest to osłonka wysoce wytrzymała, strzegąca lakier przed niedociągnięciami. Wielu właścicieli samochodów planuje na ten trik po kupieniu nowego wzoru z salonu – zobacz stronę – http://tasmy-pakowe-z-nadrukiem.pl/.Często dopłata za oryginalne alternatywy kolorystyczne jest absurdalnie strzelista, a w porównaniu z drukami pieniężnymi przeżytymi na folię jak i usługę zestawu zupełnie nieopłacalna. Taka folia asekuruje lakier przed uszkodzeniami: odpryskiwaniem, otarciami, a także blaknięciem w odniesieniu działania promieni słonecznych. Jeżeli nie mamy ustalonej miłowanej barwy, możemy zdecydować się na folię przezroczystą, która będzie zwyczajnie subsydiarną powłoką na ożywczym lakierze. Oklejać można również auta wykorzystywane, wtedy folia może piastować płaszczyznę kamuflażu dla na pewno istniejących słabostki lakieru. To fantastyczny sposób na odnowienie wizerunku naszego wozu.

Dociera tu bardzo klarowna implementacja czysta. Dostępna jest szeroka panorama kolorystyk tudzież faktur folii samochodowych. Można decydować się na w całej palecie pigmentacji, nagminnie niedostępnych w salonach. Dostępne są zarówno opcje metalik, matowe, w kolorze tzw. kameleon, które modernizują tonację zależnie od kąta obserwacji jak i stosowane powłoki imitujące fakturę karbonową, m.in.. do zastosowania na masce, obudowie lusterek albo spoilerze. Dorzucą wyjątkowego aspektu naszemu wehikułowi.

Jak okleić auto folią?

Technika naklejenia folii samochodowej jest dość skomplikowana i wymusza tycio biegłości. O jak wiele na niedużych fragmentach możemy dać radę czemuś samemu, to o ile zamierzamy zmienić odcień pełen auta, wskazane jest oddać się do zawodowce bądź wyłowić usługę w branżowym zakładzie. Automobil winien być na starcie precyzyjnie umyty ze wszech skażeń występujących na jego powierzchni. Należy je pieczołowicie wypłukać i wykasować wszystkie resztki szamponu, wosków jak i innych kosmetyków zużytkowanych do jego czyszczenia. Później dogłębnie odtłuszczone dopływowym preparatem.

Na rynku osiągalne są dwa gatunki folii: kluczowa i wylewana. Pierwsza jest bezwzględniejsza, o grubości rzędu 0,7 mm. Przydzielona do płaskich powierzchni. Jej mała elastyczność może powstrzymywać oklejenie wielkich wgłębień, dla przykładu. otworów powietrza. Osiedla się ją na bagienną pokrywę, wożąc według potrzeb i wygładzając łopatką. Drugi typ folii jest dobitnie z większym natężeniem podatny. Jest chudsza niż poprzedniczka i przynosi większe możliwości na nieregularnych rolach. Jej delikatność sprawia, że zestaw jest dość trudny. Folię nakłada się na lakier, korzystając z ciepła opalarki, dzięki w jakim celu dostosowuje się ona do wgłębień i załamań. Powierzchnię wygładza się tacką a także usuwa bąbelki powietrza.

Wartości folii automobilowych są niezwykle rozbieżne: od 25 do ponad 100 zł za metr kwadratowy. Wszystko zależy od gatunku folii, barwy, faktury i instrumentu wykończenia. Jeżeli korzystamy z usługi eksperty, powinno się dodatkowo dołączyć opłatę robocizny, a więc samej usługi jej nałożenia, a ona waha się w porównaniu do szczebla trudności zestawu.
Jak dbać o wóz oklejony folią?

Folia samochodowa nie jest za bardzo uciążliwa w wykorzystywaniu. Nie należy jej jedynie wystawiać na nazbyt burzliwe szorowanie oraz uszkodzenia buńczucznymi środkami chemicznymi i porządkującymi. Prawie należy stronić od myjni automatycznych. Folię można myć, wykorzystując myjki ciśnieniowej, szamponów, wosków. Przedniej jakości folia nie ulegnie odkształceniu ani blaknięciu na słońcu.

Oklejanie samochodu folią jest perfekcyjnym instrumentem na kumulacyjną wariację odcienia auta, a także na osłonę prawdziwego lakieru. Kiedy barwa nam się umęczy bądź szykując wehikuł do wyprzedaży, możemy ot tak zdjąć folię i skasować klej nadzwyczajnym środkiem. Auto będzie wyglądać dokładnie tak jak przed nałożeniem powłoki

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s